Reklama

Reklama

​Papież Franciszek zmienia tekst modlitwy "Ojcze nasz"

Papież Franciszek podjął decyzję w sprawie zmiany w tekście modlitwy "Ojcze nasz". Zdaniem głowy Kościoła, zmieniony fragment był błędnie tłumaczony. O decyzji papieża pisze m.in. brytyjski "The Guardian".

Jak przypomina portal, dyskusje na temat zmiany w treści modlitwy pojawiły się już w 2017 roku.

Wszystko przez jedno zdanie - "i nie wódź nas na pokuszenie". Zdaniem papieża Franciszka, fragment ten został błędnie przetłumaczony. Sugeruje on, że Bóg popycha ludzi do grzechu, a jak tłumaczy papież, nie jest to odpowiadające prawdzie.

Zdaniem tradycjonalistów, tłumaczenie to jednak jest słuszne - czytamy. Na poparcie swojej tezy podają oni biblijne przykłady, w których Bóg kusił swoich wiernych.

Wbrew tej interpretacji, papież jednak zdecydował się na wprowadzenie zmian. Nowa wersja tekstu modlitwy ma brzmieć "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie".

Reklama

Jak tłumaczy "The Guardian", zmiana tekstu zostanie dokonana jedynie w jego włoskim brzmieniu.

O tym, czy w "Ojcze nasz" w innych językach także zostanie wprowadzona zmiana zdecydują Kościoły narodowe, a nie sam Watykan. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama