Reklama

Reklama

Papież Franciszek przeprosił wyznawców innych religii

Za krzywdy i zniewagi wyrządzone im przez katolików papież Franciszek przeprosił wyznawców innych religii. Uczynił to w czasie tradycyjnych nieszporów w rzymskiej bazylice świętego Pawła za Murami, które zamykają doroczny Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

Do świątyni przez otwarte tam z okazji Roku Miłosierdzia drzwi święte papież wszedł w towarzystwie przedstawicieli Patriarchatu Konstantynopola i Wspólnoty Anglikańskiej. W kazaniu zauważył, że w roku tym poszukujący jedności chrześcijanie prosić o przebaczenie grzechu, jakim jest sam ich podział.

Po czym oświadczył, że jako Biskup Rzymu i pasterz Kościoła katolickiego prosi o wybaczenie niezgodnych z Ewangelią zachowań katolików wobec chrześcijan innych Kościołów, a jednocześnie wzywa wszystkich katolików, by przebaczyli, jeżeli dziś czy w przeszłości doznali obrazy od innych chrześcijan.

Reklama

"Nie możemy przekreślić tego, co się już wydarzyło, nie chcemy jednak pozwolić, ażeby ciężar win przeszłości zatruwał nasze relacje" - zakończył papież.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy