Reklama

Reklama

Papież Franciszek: Kazania nie mogą być abstrakcyjne i usypiać

- Wiele kazań jest abstrakcyjnych i zamiast budzić duszę, usypiają ją - powiedział papież Franciszek wiernym w Niedzielę Słowa Bożego, którą ustanowił przed trzema laty. Jak dodał kapłan powinien głosić Słowo Boże tak, aby "wstrząsać sercami".

Papież Franciszek w rozważaniach przed południową modlitwą Anioł Pański zauważył, że czasem kazania są ogólnikowe i nie dotykają duszy i życia ludzi.

Papież zauważył, że "wiele kazań - mówię to z szacunkiem, ale i ze smutkiem - jest abstrakcyjnych i zamiast budzić duszę, usypiają ją. - Wtedy wierni zaczynają patrzeć na zegarek i pytają: "kiedy się to skończy?" - dodał. 

Papież Franciszek: Nie tędy droga

- Kaznodziejstwu grozi to, że bez namaszczenia Ducha Świętego zuboży Słowo Boże, popada w moralizm lub abstrakcyjne pojęcia, przedstawia Ewangelię z dystansem, jakby była poza czasem, daleka od rzeczywistości - ostrzegł Franciszek.

Reklama

- Nie tędy droga. Słowo, w którym nie tętni moc 'dzisiaj', nie jest godne Jezusa i nie pomaga ludziom w życiu - dodał. 

Jak stwierdził, jeśli ktoś chce "wygłaszać wykłady, przemówienia, niech to robi, ale gdzie indziej, a nie w homilii, gdzie ma głosić Słowo tak, by wstrząsnęło sercami".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy