Reklama

Reklama

Papież Franciszek apeluje o przyjmowanie migrantów

Watykan opublikował papieskie orędzie na przypadający 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju. Franciszek apeluje w nim o przyjmowanie uchodźców i migrantów z zaufaniem i miłosierdziem.

Franciszek przypomniał, że z powodu wojen, konfliktów i biedy w tej chwili na świecie jest 250 mln migrantów, w tym 22 mln uchodźców. Stwierdził, że w wielu krajach z powodów politycznych wyolbrzymia się zagrożenia i koszty, jakie pociąga za sobą migracja. 

Papież napiętnował tych, którzy podsycają strach przed migrantami. Podkreślił, że przybysze posiadają umiejętności, energię, skarby swoich rodzimych kultur, którymi ubogacają przyjmujące ich kraje. 

Zaapelował, by migrantów chronić, umożliwić im dostęp do edukacji i integrować, zapewniając pełen udział w życiu społecznym. 

Reklama

Papież stwierdził, że tylko poprzez odważne budowanie pokoju społeczność międzynarodowa uniknie kapitulacji w obliczu cynizmu i globalnie szerzącej się obojętności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy