Reklama

Panika na moście w Indiach. Nie żyje 19 osób

Co najmniej 19 pielgrzymów straciło życie, a około 50 zostało rannych, gdy w sobotę wybuchła panika na zatłoczonym moście, którym wierni zmierzali do świątyni hinduistycznej w Waranasi w północnych Indiach - poinformowała miejscowa policja.

Jej przedstawiciel Javeed Ahmad powiedział, że panika wybuchła, gdy pojawiły się pogłoski, że wali się most, przez który próbowały przejść setki osób.

Policja twierdzi, że organizatorzy spodziewali się 3 tys. wiernych na hinduistycznej ceremonii, lecz ściągnęło na nią ponad 70 tys. osób, na co organizatorzy - jak twierdzi ich rzecznik - nie byli przygotowani.

Premier Indii Narendra Modi wyraził żal z powodu tragedii, złożył kondolencje rodzinom ofiar i obiecał pomoc.

Reuters pisze, że tego rodzaju incydenty są dość powszechne na uroczystościach religijnych w Indiach, gdy wielkie tłumy gromadzą się na ograniczonej przestrzeni, gdzie nie są zachowane środki bezpieczeństwa.

Reklama

W październiku 2013 roku w stanie Madhja Pradeś w środkowych Indiach w wyniku paniki, która wybuchła wśród tysięcy wiernych stłoczonych niedaleko świątyni hinduistycznej w okręgu Datia, zginęło ponad 110 osób, a 133 zostały ranne.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama