Reklama

Reklama

Panama: Morderstwa podczas egzorcyzmów z użyciem kijów i maczet. Zapadł wyrok

Dwóch mężczyzn w wieku 32 i 23 lat skazano na 47 lat więzienia za zabójstwo sześciorga dzieci i kobiety w ciąży podczas prób "wypędzania demonów" przy użyciu Biblii, kijów i maczet. Do tragedii doszło w zamieszkałym przez rdzenną ludność regionie Panamy - poinformował peruwiański dziennik "La Republica". Skazani należeli do tubylczej sekty Nowe Światło Boga.

Skazani są obywatelami Panamy. Wyrok wydano po osiągnięciu umowy, w ramach której podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw pozbawienia wolności, kobietobójstwa i umyślnego spowodowania zabójstwa.

Tragedia w Panamie: odkryto zwłoki siedmiu osób

Panamska prokuratura przypomniała, że ofiarami tragedii, która w 2020 roku wstrząsnęła krajem, było sześcioro dzieci w wieku od jednego roku do 17. roku życia oraz 32-letnia kobieta w ciąży, matka pięciorga z nich.

"Zmarli w wyniku licznych ciosów zadanych Biblią, kijami i maczetami, które miały wypędzić z nich demony" - podał w środę dziennik, cytując oświadczenie ministerstwa spraw publicznych Panamy.

Powiadomiona przez sąsiadów policja przybyła na miejsce zdarzenia, w którym poza odkryciem zwłok siedmiu osób odnalazła również i uwolniła 15 osób poddawanych podobnym rytuałom. Skazani należeli do tubylczej sekty Nowe Światło Boga (La nueva luz de Dios). 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje