Reklama

Palestyńczycy pomogli uratować rodzinę żydowskich osadników po wypadku

"The Independent" opisuje nagranie, na którym widać, jak grupa palestyńskich mężczyzn biegnie na ratunek izraelskiej rodzinie, która ucierpiała w wypadku samochodowym.

Do wypadku doszło na autostradzie w mieście Hebron, na południu Zachodniego Brzegu. Na opublikowanym nagraniu widać, że samochód jest bardzo uszkodzony. 

"Właśnie miał miejsce tragiczny wypadek" - mówi jeden z mężczyzn. "On ma małe dzieci w samochodzie! On ma małe dzieci w samochodzie!" - w dalszej części słychać mężczyznę mówiącego po arabsku. "Sprawdź drugi samochód. Zadzwoń po karetkę. Szybko!" - mówią dalej. 

Udało się uratować troje małych dzieci i ich matkę. We wraku samochodu była jeszcze jedna niezidentyfikowana ofiara. Jej los nie jest jasny.

"Izrael i Palestyna pokój proszę" - napisano w jednym z komentarzy pod nagraniem. "Ten film dowodzi pierwszeństwa człowieczeństwa przed polityką czy wyznaniem" - brzmi inny komentarz. 

Miasto Hebron jest podzielone na dwie części. Jedna jest kontrolowana w całości przez Palestyńczyków, a druga znajduje się pod kontrolą izraelską. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy