Reklama

Reklama

Pakistańscy himalaiści chcą odnaleźć Tomasza Mackiewicza

Grupa pakistańskich himalaistów wybiera się na Nanga Parbat, by odnaleźć Tomasza Mackiewicza. Informacja pochodzi z profilu "Pakistan Mountain News" na Facebooku.

Z informacji przekazanej na Facebooku wynika, że ekipa wspinaczy składa się z ośmiu osób. Jednym z jej członków jest Hassan Jaan, który ma na koncie między innymi letnie wejście na K2 w 2014 roku. 

Przypomnijmy, że Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol wyruszyli na Nanga Parbat w grudniu ubiegłego roku. Wspinali się w stylu alpejskim, bez wsparcia tragarzy i tlenu w butlach.

Przy próbie zejścia Tomasz Mackiewicz źle się poczuł. Miał problemy ze wzrokiem i oddychaniem. Polak i Francuzka zatrzymali się na dnie zagłębienia, w którym próbowali znaleźć osłonę od wiatru. Mackiewicz nie miał już sił, by kontynuować schodzenie. 

Reklama

Revol sprowadziła Mackiewicza do wysokości około 7200 m. Tam para się rozdzieliła, a Revol zaczęła schodzić samotnie w dół. Na ratunek kobiecie wyruszyła polska ekipa: Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala, którzy są uczestnikami wyprawy na K2.

Himalaiści uratowali Francuzkę, jednak ze względu na złe warunki pogodowe, nie było szans, by wejść także po Tomasza Mackiewicza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy