Reklama

Reklama

Pakistan: Zatrzymano mężczyzn, którzy 11 lat temu mieli zabić Polaka

Pakistańskie służby zatrzymały dwóch mężczyzn, którzy mają być bezpośrednimi wykonawcami egzekucji polskiego inżyniera Piotra Stańczaka w lutym 2009 roku.

Jak informuje pakistański dziennik "Dawn", to członkowie nielegalnej organizacji Tehreek-i-Taliban Pakistan.

Polski inżynier-geolog, pracujący w Pakistanie na kontrakcie, został porwany we wrześniu 2008 roku w miejscowości Attock koło Rawalpindi. Był przewożony i przetrzymywany przez cztery miesiące. Potem porywacze zabili go, odcinając mu głowę. Upublicznili nagranie z egzekucji.

Operację, podczas której ujęto mężczyzn, przeprowadzono w mieście Rawalpindi. 1 czerwca sily bezpieczeństwa aresztowały Kaleemullaha i Farida Khanów po tym, jak otrzymały informacje wywiadowcze o ich przyjeździe do Rawalpindi, prawdopodobnie po to, by dokonać zamachu. 

Znaleziono w ich miejscu zamieszkania materiały wybuchowe. Po tym przełomie, po 12 latach wznowiono śledztwo w sprawie porwania i zamordowania Piotra Stańczaka. Jak informuje gazeta "Dawn", podczas przesłuchania Kaleemullah Khan przyznał się do uczestnictwa w egzekucji, a Farid Khan - do przetrzymywania Polaka przez kilkanaście dni w Darra Adam Khel.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy