Reklama

Reklama

Pakistan: Wypadek busa z pielgrzymami. Nie żyje 20 osób

W położonej na wschodzie Pakistanu prowincji Pendżab pociąg pasażerski na niestrzeżonym przejeździe kolejowym uderzył w przewożący sikhijskich pielgrzymów bus. Zginęło 20 osób; co najmniej osiem jest rannych - poinformowały w piątek 3 lipca lokalne władze.

Grupa sikhijskich pielgrzymów, pochodzących z położonego na północnym-zachodzie kraju Peszawaru, wracała z będącego ważnym centrum religijnym sikhów miasta Nankana Sahib - relacjonuje agencja AP.

Bus utknął na przejeździe

Według wstępnych ustaleń lokalnych władz, kierowca busa usiłował przejechać przez tory przed zbliżającym się pociągiem, ale samochód wpadł w poślizg i utknął na przejeździe.

Ofiary pochodziły z jednej rodziny, wśród nich było siedem kobiet. Ranni, z których dwoje jest w stanie krytycznym, zostali przetransportowani do szpitala w Lahore - podaje AP, powołując się na lokalną policję.

Reklama

Prezydent Pakistanu Arif Alvi i premier Imran Khan wydali oświadczenia, wyrażające głęboki smutek i nakazujące władzom lokalnym zapewnienie najlepszej opieki poszkodowanym.

Częste wypadki z udziałem pociągów

W Pakistanie często dochodzi do wypadków z udziałem pociągów, głównie z powodu nieegzekwowania zasad bezpieczeństwa, źle utrzymanej infrastruktury kolejowej i błędów kierowców - zaznacza AP.

Agencja przypomina przy tym podobne zdarzenie z lutego, w którym zginęło 19 osób, a 28 zostało rannych. Do jeszcze większej tragedii doszło w listopadzie 2019 r., gdy pożar pociągu pochłonął 74 ofiary.

Jak zauważa agencja AFP, w liczącym ponad 200 mln mieszkańców Pakistanie każdego roku na drogach ginie ok. 25 tys. osób. 

Przyczyn tak wielu ofiar w kraju, w którym liczba samochodów jest wciąż stosunkowo mała, upatruje się w złej jakości dróg, niesprawnych technicznie pojazdach i nieprzestrzegających prawa kierowcach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy