Reklama

Reklama

Pakistan: Powódź odcięła mu drogę. Uratował go helikopter

W sieci pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej, podczas której udało się uratować samotnego chłopca. Alama przed otaczającą go z każdej strony wodą powodziową skrył się na kamieniach. Jak powiadomiły służby, chłopiec został zabrany helikopterem w bezpieczne miejsce. W Pakistanie w wyniku rekordowych deszczów monsunowych zginęło ponad tysiąc osób.

W niedzielę w Lower Kohistan District służby prowadziły akcję ratunkową samotnego chłopca, który na kamieniach chował się przed otaczającą go wodą.

"Pakistańskie Lotnictwo Wojskowe uratowało Alama Zaila podczas operacji w Kohistan District. Helikopter należący do armii uratował samotną osobę, która została uwięziona przez powódź i przetransportował go w bezpieczne miejsce" - powiadomiły służby.

Powodzie w Pakistanie. Trwają akcje ratunkowe

W Pakistanie służby wciąż prowadzą akcje ratunkowe, szukają osób, które potrzebują pomocy w związku z katastrofalnymi skutkami monsunów. W niedzielę śmigłowce marynarki wojennej Pakistanu brały udział w akcji ratowniczej, dzięki której udało się ewakuować 70 osób z Goth Muhammad Hassan Chandio, znajdującego się na północ od miasta Dadu. 

Reklama

Jak powiadomiono, służby ewakuowały mieszkańców w bezpieczne miejsce, zapewniono im pomoc lekarską i wyżywienie.  


Powódź w Pakistanie  

Od połowy czerwca w Pakistanie pojawiają się ulewne deszcze monsunowe, które doprowadziły do ogromnych powodzi. Według władz zginęło do tej pory ponad tysiąc osób. Niebezpieczny żywioł sprawił, że ucierpiało ponad 30 mln mieszkańców. Woda zniszczyła budynki, mosty, drogi.

Jak informowała pakistańska minister ds. zmian klimatu, nim deszcze ustąpią nawet jedna trzecia Pakistanu może znaleźć się pod wodą

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy