Reklama

Reklama

Pakistan: Atak w Beludżystanie. Sześć osób nie żyje

Sześciu robotników zostało zastrzelonych w ataku niezidentyfikowanych napastników w niespokojnej prowincji autonomicznej na południowym zachodzie Pakistanu - poinformowały lokalne władze.

"Niezidentyfikowani bandyci zabili sześciu robotników i zranili jednego, który jest w stanie krytycznym" - powiedział agencji AFP przedstawiciel władz prowincji Hashim Ghilzai.

Siedmiu mężczyzn, pochodzących ze wschodniej prowincji Pendżab, spało w namiotach w pobliżu anteny telefonii komórkowej, przy której pracowali, kiedy doszło do ataku - sprecyzował Ghilzai.

Atak, który według niego "wydaje się aktem terroryzmu", nastąpił w nocy z czwartku na piątek w Lajjey, około 170 km od Kwety, stolicy Beludżystanu.

Lokalne źródło w siłach bezpieczeństwa potwierdziło incydent i liczbę ofiar. Na razie żadna grupa nie przyznała się do ataku.

Reklama

Rozległy Beludżystan, położony przy granicy z Iranem i Afganistanem, to najbiedniejsza prowincja Pakistanu, mimo znajdujących się tam złóż ropy i gazu. Od lat wstrząsany jest aktami przemocy na tle wyznaniowym oraz zbrojnym powstaniem separatystycznym; dochodzi tam także do krwawych zamachów przeprowadzanych przez radykałów powiązanych z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

Szyicka mniejszość i siły bezpieczeństwa są tam często atakowane przez różnych bojowników, zarówno ze zbrojnych organizacji separatystycznych, jak i talibów i dżihadystów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama