Reklama

Pakistan: Armia odbiła z rąk terrorystów znaczną część Doliny Shawal

Armia pakistańska w ostatnich sześciu tygodniach odbiła z rąk terrorystów znaczną część (640 km kw.) Doliny Shawal w graniczącym z Afganistanem północnym Wazyrystanie, zabijając ponad 250 islamskich bojowników; 160 talibów zostało rannych.

Z wydanego w niedzielę komunikatu armii pakistańskiej wynika, że sukces ten odniosła ona przy bardzo nieznacznych stratach własnych - zginęło ośmiu żołnierzy.

Armia pakistańska przekazała, że obecnie jej operacje "weszły w ostatnią fazę" i koncentrują się na terenach leżących wzdłuż granicy z Afganistanem.

Komunikat przypomina, że ofensywa armii pakistańskiej w Wazyrystanie rozpoczęła się w czerwcu 2014 roku, a w jej toku zginęło 3700 domniemanych talibów.

"Ostatnie bastiony" talibów

Przeprowadzana ze względów strategicznych ewakuacja ludności z terenów, na których toczyły się działania wojenne, objęła 103 tys. rodzin. Obecnie 36 proc. rodzin (37 tys.) powróciło już do swych domów.

Reklama

Działania armii pakistańskiej w Wazyrystanie, których celem jest całkowite wyparcie talibów z ich "ostatnich bastionów" w Dolinie Shawal i okolicach Data Khel, weszły już w finalną fazę i zakończą się przecięciem szlaków infiltracji talibów z terytorium Afganistanu do Pakistanu - głosi cytowany komunikat.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy