Reklama

Reklama

Pakistan: 65 osób zmarło z powodu upałów

Co najmniej 65 osób zmarło w ostatnich dniach z powodu fali upałów w Karaczi na południu Pakistanu - poinformowała we wtorek pakistańska organizacja charytatywna i ratunkowa, na którą powołuje się agencja Associated Press.

Anwar Kazmi, rzecznik prywatnej organizacji non profit o nazwie Edhi, która jest także największą w kraju instytucją świadczącą całodobową pomoc w nagłych wypadkach, powiedział, że w ciągu ostatnich czterech dni do kostnicy w Karaczi przywieziono zwłoki 65 ludzi. Są wśród nich osoby, które zmarły po utracie przytomności na ulicach.

Pakistańskie źródła rządowe na razie nie potwierdziły liczby ofiar śmiertelnych.

Według synoptyków, temperatura w Karaczi może wynosić w ciągu dnia 44 stopnie Celsjusza. Sytuację pogarszają przerwy w dostawie prądu oraz fakt, że muzułmanie obchodzą ramadan, podczas którego wymagany jest post od wschodu do zachodu słońca. 

Zmiany klimatyczne w ostatnich latach doprowadziły do nienotowanych wcześniej upałów w Karaczi, stolicy prowincji Sindh. W 2015 r. z powodu bardzo wysokich temperatur zmarły w tym mieście 1233 osoby - informuje agencja AP. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy