Reklama

Reklama

Padła rekordowa wygrana w loterii Powerball. Kwota zwala z nóg

Padła główna wygrana na loterii Powerball w Stanach Zjednoczonych wynosząca 2,04 mld dolarów (ok. 9,57 mld zł). Zwycięzca zgarnął najwyższą nagrodę w historii amerykańskich "totolotków".

Kupony loterii Powerball były sprzedawane w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbia, Portoryko oraz na Wyspach Dziewiczych USA. Ujawnienie ostatecznych wyników opóźniło się przez awarię techniczną.

Szczęśliwe numery padły w Kalifornii. Zwycięzca w Powerball był tylko jeden.

Główna nagroda w Powerball. Zwycięzca ma dwie opcje

Zwycięzca loterii Powerball ma teraz dwie opcje. Albo otrzyma całą kwotę rozłożoną na 29 lat albo jednorazową wypłatę w wysokości 997,6 mln dolarów. 

Z dotychczasowej praktyki wynika, że przytłaczająca większość graczy wybiera drugą możliwość. Duża kwota wygranej zasila w Ameryce (w podatkach) konto Wuja Sama.

Reklama

Loteria Powerball. Zasady gry

Grający na loterii Powerball mają wybrać sześć numerów z dwóch oddzielnych zbiorów. Pięć różnych numerów od 1 do 69 (białe pole) i jeden numer od 1 do 26 (czerwone).

Szczęśliwymi liczbami w ostatnim losowaniu okazały się: 10, 33, 41, 47, 56 oraz dodatkowy "czerwony numer" - 10.

Kupon na Powerball kosztuje 2 dolary. Za dodatkowe kolejne kwoty po jednym dolarze można skorzystać z opcji tzw. Power Play, aby "pomnożyć nie główną wygraną przez 2, 3, 4, 5 lub 10 razy".

Szansa wygranej w Powerball? Jedna na prawie 300 mln

Szanse na zdobycie głównej nagrody w loterii Powerball wynosiły 1 na 292,2 milionów. Ostatni raz główna wygrana padła 3 sierpnia. 

Od 2016 roku najwyższa nagroda na świecie wynosiła 1,586 mld. Została podzielona między zwycięzców w Kalifornii, Florydzie i Tennessee. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy