Reklama

Reklama

Otworzył ogień podczas próby zatrzymania. Zabił 22-letnią policjantkę

W Czerniowcach w południowo-zachodniej części Ukrainy mężczyzna podczas próby zatrzymania w okolicach szkoły oddał strzały z kałasznikowa, zabijając 22-letnią policjantkę. Mężczyźnie udało się uciec. "Podejrzany ukrywa się w kamienicy. Trwa operacja zatrzymania przestępcy" - powiadomił zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy, Kyryło Tymoszenko.

Jak przekazał portal Ukraińska Prawda, przed szkołą nr 27 w Czerniowcach w poniedziałek wieczorem doszło do strzelaniny. Ogień otworzył mężczyzna, którego usiłowali zatrzymać funkcjonariusze. Policjanci zostali wezwani na miejsce w związku z tym, że na terenie szkoły pojawił się mężczyzna, który dopuszczał się demoralizacji uczniów. 

Ukraina. Mężczyzna oddał strzały i uciekł. Trwają poszukiwania 

Informację na temat zdarzenia przekazał zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko za pośrednictwem serwisu Telegram. "Nadzwyczajna sytuacja. Narodowa Policja Ukrainy próbowała zatrzymać osobę, oskarżoną o deprawację nieletnich" - przekazał. 

Reklama

Według informacji przekazanych przez Tymoszenko, podczas zdarzenia zginęła policjantka i ranny został jej partner. "Podejrzany ukrywa się w kamienicy. Trwa operacja zatrzymania przestępcy" - dodał. 

Ukraińska agencja Unian przekazała, że podczas zdarzenia podejrzany otworzył ogień z karabinku AK (kałasznikowa). Ofiarą jest 22-letnia funkcjonariuszka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy