Reklama

Reklama

Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II. Zrobiono je dwa dni przed śmiercią

Ostatnim publicznym zdjęciem Elżbiety II była fotografia z pierwszego spotkania z premier Liz Truss. Zdjęcie zrobiono dwa dni przed śmiercią monarchini. Amerykańska prasa pisze, że zdjęcie jest dowodem tego, jak królowa "wytrwale wykonywała swoje obowiązki".

Media przypominają, iż ostatnim zdjęciem przedstawiającym zmarłą królową Wielkiej Brytanii podczas wypełniania obowiązków był obraz z wtorku, kiedy Elżbieta II przyjmowała Liz Truss, nową premier kraju.

NYP: Służyła do samego końca

"Zdjęcie przedstawia monarchę służącą swojemu krajowi do samego końca" - napisał dziennik "The New York Post".

Tradycyjna ceremonia zaprzysiężenia odbyła się na zamku Balmoral w Szkocji, a nie jak zazwyczaj w Pałacu Buckingham w Londynie. Powodem był stan zdrowia królowej.

"Zdjęcia pokazują, jak królowa wytrwale wykonuje swoje obowiązki, mimo że wydaje się słaba i odczuwa znaczny ból" - komentuje amerykańska gazeta.

Reklama

Śmierć królowej Elżbiety II

- Brytyjska premier Liz Truss została poinformowana o śmierci królowej Elżbiety II o godzinie 16:30 brytyjskiego czasu - poinformował w czwartek wieczorem jej rzecznik.

Dodał, że wiadomość została przekazana Truss przez sekretarza gabinetu Simona Case'a, a po jej otrzymaniu premier rozmawiała z nowym królem Karolem III. Rzecznik przekazał też, że premier przewodniczy posiedzeniu rządu, które zwołano na godz. 21 brytyjskiego czasu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy