Reklama

Reklama

Ostatni przywódca ZSRR w szpitalu. "Jest poddawany dializie"

Były przywódca ZSRR trafił do szpitala. Ma mieć cukrzycę i problemy z nerkami. 91-letni Michaił Gorbaczow w ostatnich latach popierał Władimira Putina, mimo że wcześniej prezydent Rosji był obiektem jego krytyki.

Michaił Gorbaczow trafił do szpitala - przekazała agencja Unian, powołując się na rosyjskie środki masowego przekazu. Opublikowano też zdjęcie było przywódcy Związku Radzieckiego w szpitalnym łóżku.

"U 92-letniego Gorbaczowa zdiagnozowano cukrzycę i problemy z nerkami, jest on poddawany dializie" - pisze agencja. 

Gorbaczow w latach 1985-1991 był sekretarzem generalnym Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i faktycznym przywódcą tego państwa. Na lata jego rządów przypada upadek Związku Radzieckiego. 

Reklama

W 2011 roku Gorbaczow krytykował Władimira Putina po protestach ws. fałszowania wyborów do Dumy Państwowej. Wzywał go wówczas, by nie kandydował ponownie na urząd prezydenta (tę funkcje w latach 2008-2012 pełnił Dmitrij Miedwiediew).

Jednak stosunek byłego szefa ZSRR do Putina ocieplił się w 2014 roku, po aneksji Krymu. W 2017 roku Gorbaczow w rozmowie z RIA Nowosti ocenił, że "Putin zasłużył sobie na poparcie ludzi".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy