Reklama

Reklama

Ośmiolatka z księżną Kate oddały hołd królowej. "Była oszołomiona"

Kate Middleton podczas wizyty w Sandringham - wraz z wybraną z tłumu dziewczynką - oddały hołd zmarłej królowej. Elizabeth Sulkovską sfotografowano wraz z księżną. Ośmiolatka złożyła pod bramą pluszowego corgi. "Była niezwykle oszołomiona" - podkreślił dyrektor szkoły, do której uczęszcza.

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września na zamku w Balmoral w Szkocji. Miała 96 lat. Od tego czasu w Wielkiej Brytanii trwają uroczystości żałobne, w których biorą udział członkowie rodziny królewskiej.

Regularnie spotykają się oni z tłumem rodaków chcących oddać cześć najdłużej panującej w ich kraju monarchini.

W czwartek Kate Middleton i książę William przybyli do Sandringham w hrabstwie Norfolk. Znajduje się tam jedna z rezydencji Windsorów. Królowa Elżbieta II zazwyczaj przebywała tam od świąt Bożego Narodzenia do lutego. Także tam royalsi witają Nowy Rok.

Reklama

Ośmiolatka z pluszowym corgi oddała hołd królowej. "Płakała"

Następca tronu wraz z żoną przespacerowali się przed bramą posiadłości, witając zgromadzonych Brytyjczyków. W pewnym momencie księżna podeszła do uczniów ze szkoły Howard Junior. Z grupy ośmiolatków wybrała jedna dziewczynkę - Elizabeth Sulkovską. Poprosiła, by ta podeszła z nią oddać hołd zmarłej królowej. Dziewczynka - lekko onieśmielona - przystała na propozycję. Kate położyła na jej ramieniu dłoń, dodając tym samym otuchy. Ośmiolatka złożyła pod bramą pluszowego corgi - maskotkę ulubionej rasy psów królowej. 

"Była oszołomiona, płakała z radości, że ją wybrano" - przekazał w rozmowie z "Daily Mail" Gregory Hill - dyrektor szkoły, do której uczęszcza Elizabeth.

"Starsze pokolenie oczywiście znało królową dłużej, ale dzieci również są bardzo poruszone jej odejściem i chcą zrobić wszystko, by uczcić jej dziedzictwo oraz by nigdy jej nie zapomniano" - dodał.

Pogrzeb królowej Elżbiety w poniedziałek

Monarchini zostanie pochowana w poniedziałek. - Zapewnienie bezpieczeństwa podczas pogrzebu królowej Elżbiety II będzie największą operacją, jaką londyńska policja metropolitalna kiedykolwiek podjęła - powiedział w piątek zastępca komisarza Stuart Cundy.

Na nabożeństwo żałobne w Opactwie Westminsterskim przyjedzie około 500 zagranicznych oficjeli, w tym członkowie rodzin królewskich, prezydenci i premierzy, a setki tysięcy osób spodziewane są wzdłuż trasy, którą przewieziona zostanie trumna z ciałem zmarłej monarchini - najpierw z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa, a później stamtąd na zamek w Windsorze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy