Reklama

Reklama

Oslo: Mężczyzna wjechał w przechodniów ukradzioną karetką

Uzbrojony mężczyzna ukradł karetkę i wjechał nią w przechodniów na jednej z ulic Oslo - poinformowała norweska policja. Co najmniej kilka osób odniosło obrażenia, wśród nich małe dziecko. Pojazd uderzył w wózek dziecięcy, którym było przewożone.

Funkcjonariusze otworzyli ogień do sprawcy i schwytali mężczyznę. Był uzbrojony. Na razie motywy jego działania nie są znane.

"Przejęliśmy kontrolę nad karetkę skradzioną przez uzbrojonego mężczyznę - napisała na Twitterze policja z Oslo. - W celu zatrzymania podejrzanego oddano strzały, nie odniósł on poważnych obrażeń".

Według cytowanych przez norweskie media świadków policja oddała w kierunku samochodu do 10 strzałów.

Jak powiedział agencji Reutera przedstawiciel norweskiej policji, mężczyzna potrącił karetką kilka osób i jechał dalej. Samochód uderzył m.in. w wózek z dzieckiem; trafiło ono do szpitala, ale jego życie nie jest zagrożone.

Reklama

Norweski dziennik "Dagblated" podaje, że zdaniem policji w kradzież karetki zamieszane były dwie osoby, z których jedna została schwytana. Cytowany przez gazetę policjant poinformował, że w związku ze sprawą poszukiwana jest kobieta.

Policja na razie odmówiła komentarza na temat, czy potrącenie ludzi jest traktowane jako atak umyślny.

Reklama

Reklama

Reklama