Reklama

Reklama

Oskarżony o szturm na Kapitol ubiega się o azyl na Białorusi

Evan Neumann, podejrzany o uczestnictwo w zamieszkach w Kapitolu i o atak na policjantów uciekł ze Stanów Zjednoczonych. "Obecnie ubiega się o azyl na Białorusi" - podał businessinsider.com. 48-latek jest w grupie najbardziej poszukiwanych przez FBI w związku z zamieszkami z 6 stycznia br.

Neumann usłyszał sześć zarzutów w tym napaści na funkcjonariuszy, utrudnianie egzekwowania prawa i wejście do Kapitolu bez pozwolenia. 48-latek oszukał system. "Sprzedał dom i latem uciekł na Ukrainę, żeby uniknąć aresztowania" -  poinformował ABC News.  

Azyl na Białorusi

Przed pojawieniem się na Ukrainie, miał przylecieć - w marcu - do Włoch. Później udał się pociągiem ze Szwajcarii przez Niemcy i Polskę na wschód. Po dwóch tygodniach miał zorientować się, że jest śledzony przez ukraińskie służby i postanowił przedostać się na Białoruś. 

"Mężczyzna, będący na liście najbardziej poszukiwanych przez FBI za rzekomy atak na policję  podczas zamieszek w Kapitolu 6 stycznie, ubiega się o azyl na Białorusi" - napisał "Moscow Times", powołując się na doniesienia białoruskiej telewizji państwowej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama