Reklama

Organizacje islamskie przyjęły z satysfakcją rezolucję ONZ ws. Jerozolimy

Organizacja Współpracy Islamskiej oraz Al-Azhar, jedna z głównych instytucji islamu sunnickiego, przyjęły w piątek z zadowoleniem rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która zawiera żądanie, aby USA wycofały się z decyzji uznania Jerozolimy za stolicę Izraela.

Al-Azhar, kairski uniwersytet, który jest jednym z najważniejszych ośrodków teologicznych islamu sunnickiego, podkreślił w wydanym komunikacie, że "stanowisko poparte przez 128 państw potwierdza międzynarodową wolę odrzucenia niesprawiedliwej decyzji Stanów Zjednoczonych w sprawie Jerozolimy oraz nieuchronność jej anulowania, ponieważ została podjętą wbrew prawu międzynarodowemu i jest sprzeczna z międzynarodowym pojmowaniem praw człowieka".

Organizacje islamskie wzywają administrację USA do wycofania się z decyzji w sprawie Jerozolimy w imię celów, dla których została powołana ONZ: zachowania pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego.

Reklama

W czwartek przedstawiciele większości państw świata spotkali się na forum ONZ, aby potępić jednostronne uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Jej wschodnią część Palestyńczycy uznają za swoją stolicę.

Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło w czwartek 128 głosami przy 9 głosach przeciwko i 35 wstrzymujących się niewiążącą rezolucję, która domaga się od Waszyngtonu, aby wycofał się z decyzji w sprawie statusu Jerozolimy i zrezygnował z przeniesienia tam swej ambasady, która obecnie znajduje się w Tel Awiwie. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy