Reklama

Reklama

ONZ zainteresowała się rosyjskimi aresztami i łagrami

Organizacja Narodów Zjednoczonych chce wiedzieć, co się dzieje w rosyjskich aresztach śledczych i łagrach. Komitet Przeciwko Torturom zażądał od Moskwy raportu na temat wydarzeń w Jarosławiu, gdzie kilkunastu strażników znęcało się nad więźniem.

Informacja o torturach w jarosławskim areszcie przedostała się do opinii publicznej po tym, gdy "Nowaja Gazieta" opublikowała w internecie film, na którym widać jak strażnicy biją pałkami aresztanta. Komitet Śledczy wszczął postępowanie karne w tej sprawie i zatrzymał sześciu strażników. 

Tymczasem rosyjskie media doniosły o kolejnym skandalu. Tym razem w Briańsku policjanci pobili zatrzymanego mężczyznę tak dotkliwie, że trafił na stół operacyjny.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka od dawna informują o torturach stosowanych w łagrach i aresztach śledczych. Działacze opozycji skarżą się na brutalność policjantów w trakcie przesłuchań. 

Reklama

O torturowaniu więźniów i wymuszaniu zeznań napisały w swoich ostatnich raportach międzynarodowe organizacje monitorujące przestrzeganie praw człowieka, w tym Amnesty International. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy