Odwrotu od Rosji nie będzie? Wymowne słowa przyszłej szefowej MSZ Węgier

Anita Orban przy mównicy, obok gestykulujący Siergiej Ławrow, w tle czerwone i białe flagi.
Anita Orban nie wyklucza współpracy z Rosją. Stawia warunekFERENC ISZA, RAMIL SITDIKOV / POOLAFP

W skrócie

  • Anita Orban, kandydatka na stanowisko ministra spraw zagranicznych Węgier, zapowiedziała utrzymanie kontaktu z Rosją oraz dążenie do poprawy relacji z Polską w ramach Grupy Wyszehradzkiej.
  • Przyszła szefowa MSZ Węgier podkreśliła, że Rosja pozostanie partnerem kraju przy unikaniu jednostronnej zależności oraz zadeklarowała wsparcie dla suwerenności terytorialnej Ukrainy.
  • Anita Orban zapowiedziała większą przejrzystość pracy dyplomacji, dołączenie do Prokuratury Europejskiej i nacisk na środki antykorupcyjne.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Rosja pozostanie partnerem Węgier. Ważna zapowiedź Anity Orban

Zobacz również:

Zastąpi Petera Szijjarto. Anita Orban zdradziła plan na zarządzanie węgierskim MSZ

Zobacz również:

Ekstradycja Ziobry? Ozdoba: Polska zostanie rozłożona na łopatkiPolsat NewsPolsat News