Reklama

Reklama

Odwołano koncert sylwestrowy w Rzymie. Powodem wysoka liczba zakażeń

- Wszystko było gotowe, by powitać nowy rok we wspaniałym stylu i uczynić znów Rzym centrum wielkich wydarzeń - powiedział Alessandro Onorato z zarządu miasta. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej koncert sylwestrowy w stolicy Włoch został jednak odwołany. Podobne decyzje podjęto w innych włoskich miastach.

We Włoszech notuje się najwyższą liczbę zakażeń i zgonów od wiosny.

"Naszym priorytetem jest stanie na straży zdrowia rzymian"

Z powodu trudnej sytuacji epidemicznej, w wielu miastach, w tym w Rzymie, odwołano imprezy sylwestrowe. - W obecnym momencie naszym priorytetem musi być stanie na straży zdrowia rzymian i unikanie zgromadzeń - tłumaczył Alessandro Onorato z zarządu miasta, komentując decyzję o odwołaniu koncertu.

W środę w stołecznym regionie Lacjum i w Trydencie rozpoczęły się szczepienia dzieci przeciwko COVID-19. Na masową skalę we wszystkich regionach zaczną się w czwartek.

Minionej doby zanotowano najwyższą od początku kwietnia liczbę nowych zakażeń: ponad 23 tysiące. Na COVID-19 zmarło 129 osób; najwięcej od końca maja. Jednego dnia wykonano 634 tysiące testów. Liczba obecnie zakażonych koronawirusem przekroczyła we Włoszech 300 tysięcy.

Stale przybywa pacjentów w szpitalach. Jest ich ponad 8100, w tym 870 na intensywnej terapii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje