Reklama

Reklama

Odwołane loty i rejsy morskie. Ogromny strajk w Tunezji

Wszystkie międzynarodowe loty do i z Tunezji zostaną odwołane w czwartek z powodu ogólnokrajowego strajku powszechnego, ogłoszonego przez związek zawodowy UGTT - poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela związku.

Związek ogłosił ogólnokrajowy strajk pracowników przedsiębiorstw państwowych w "obronie praw pracowniczych". 

Tunezja. Strajk i odwołane loty

Wcześniej tunezyjski rząd zdecydował o zamrożeniu płac w ramach pakietu reform, którego celem jest osiągnięcie porozumienia w sprawie pożyczki w wysokości czterech miliardów dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

"Dziś o północy wstrzymane zostaną wszystkie loty międzynarodowe i krajowe. Strajk obejmie również wszystkie morskie rejsy wycieczkowe" - powiedział Wajih Zidi, przedstawiciel UGTT.

UGTT (Tunezyjski Generalny Związek Pracy) to największy tunezyjski związek zawodowy. Został założony w 1946 roku i zrzesza ponad milion członków.

Reklama

Nie tylko Tunezja. Strajki na lotniskach w wielu krajach

Tunezja nie jest jedynym krajem, który w ostatnim czasie zmaga się z kryzysem na lotniskach. W ostatnim czasie protesty miały miejsce w paryskim porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle. W jego wyniku co czwarty lot musiał zostać odwołany. 

Duże problemy występują również na lotniskach w Niemczech i Hiszpanii, gdzie system transportu lotniczego cierpi na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Tylko na lotnisku w Norymberdze 1700 sztuk bagażu po prostu nie zostało załadowanych do samolotów rejsowych. Pierwsze niemieckie linie lotnicze już zmniejszyły liczbę lotów.

Z kolei pracownicy obsługi pokładowej linii lotniczych Ryanair w Hiszpanii zapowiedzieli strajk zaplanowany pomiędzy 24 i 26 czerwca oraz między 30 czerwca a 2 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy