Reklama

Reklama

Oburzający pomysł. Firma sprzedawała na Halloween kostium Anny Frank

Amerykańska firma postanowiła wprowadzić na rynek kostiumy na Halloween wzorowane na stroju Anny Frank - informuje "Sky News". Internauci są oburzeni, a firma wycofała już swoją ofertę.

Nastoletnia Żydówka Anne Frank, która zmarła w niemieckim obozie, była autorką poruszających pamiętników, które do dziś stanowią ważne świadectwo wojennych losów. 

Wystawiony na sprzedaż kostium składał się z niebieskiej sukienki, beretu i torby.

Całość była reklamowana pod hasłem "historyczny kostium Anny Frank dla dziewczynek". 

Anne Frank, która heroicznie ukrywała swój dziennik w domowej skrytce w Amsterdamie, jest uznawana za jeden z symboli Holokaustu. Internauci nie kryli oburzenia w związku z działaniami amerykańskiej firmy. 

Reklama

"Obrzydliwość" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. Wiele osób nie wierzyło własnym oczom, a intencja pomysłodawców kostiumu była dla internautów zupełnie niezrozumiała.

Odpowiedzialna za zamieszanie firma nie pozostała obojętna na kontrowersje. Mimo początkowych tłumaczeń, że w ofercie firmy znajdują się nie tylko halloweenowe przebrania, ale również kostiumy historyczne przeznaczone do szkolnych projektów i przedstawień, zdecydowano się wycofać kostium ze sprzedaży - podaje "Sky News".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje