Reklama

Obama i Kerry chcą rozmawiać o demokracji w Polsce

Prezydent Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry podejmą temat demokracji w Polsce podczas wizyty w Warszawie na lipcowym szczycie NATO - zapowiedział zastępca rzecznika Departamentu Stanu Mark Toner.

Podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy zagranicznych akredytowanych w Waszyngtonie Toner poinformował, że temat jakości demokracji amerykańscy politycy podejmą podczas rozmów dwustronnych z przedstawicielami polskich władz.

"Mamy długotrwałe i bliskie związki z Polską. Jako państwo należące do tej samej rodziny demokracji oraz sojusznik, Stany Zjednoczone głęboko troszczą się o Polskę" - zadeklarował.

USA oczekują dyskusji z rządem PiS

W tym kontekście sekretarz Kerry i prezydent Obama oczekują dyskusji z nowym przywództwem politycznym Polski na temat całej gamy spraw dwustronnych i wielostronnych.

"Wśród tych spraw jest także kwestia naszego zaniepokojenia jakością demokracji w Polsce" - powiedział Mark Toner.

Reklama

Zwiększona obecność NATO w Europie Wschodniej

Komentując obiekcje Rosji, dotyczące planów zwiększenia obecności wojsk NATO we wschodniej Europie, Toner oświadczył z kolei, że Sojusz musi utrzymać zdolności do szybkiego reagowania i obrony swoich członków.

Zastępca rzecznika Departamentu Stanu podkreślił, że NATO będzie kontynuować tego rodzaju działania i że zwiększona aktywność Paktu na wschodniej flance jest konsekwencją działań Rosji, m.in. na Ukrainie.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy