Reklama

Reklama

Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz w niedzielę przyleci do Warszawy

Paryż, Bruksela, Warszawa - to cele pierwszych podróży nowego kanclerza Niemiec. Olaf Scholz przyleci do stolicy Polski w niedzielę po 17:00 - dowiedziała się Interia. Towarzyszyć mu ma minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock (Zieloni).

W środę Olaf Scholz (SPD) ma zostać wybrany na kanclerza, po czym powołani zostaną nowi ministrowie.

W umowie koalicyjnej partii tworzących nowy rząd - SPD, Zielonych i FDP - podkreślono wagę stosunków z Francją i Polską oraz rolę Trójkąta Weimarskiego.

"Niemcy i Polskę łączy głęboka przyjaźń"

W części zatytułowanej "Partnerzy europejscy" czytamy o stosunkach z Francją: "Kierujemy się silnym partnerstwem francusko-niemieckim, które tchnie życie w traktat z Akwizgranu i we Francusko-Niemieckie Zgromadzenie Parlamentarne, np. poprzez nowy dialog strategiczny".

Następnie koalicjanci zauważają: "Ponadto realizujemy konkretne projekty w ramach rozszerzonych formatów, takich jak Trójkąt Weimarski (Niemcy, Francja i Polska - red.). Niemcy i Polskę łączy głęboka przyjaźń".

Reklama

Paryż, Bruksela, Warszawa

Jak dowiedziała się Interia, Warszawa będzie trzecią stolicą, którą odwiedzi na początku swojej kadencji nowy kanclerz Niemiec. Towarzyszyć mu ma minister spraw zagranicznych.

Powołując się na własne źródła gazety grupy medialnej Funke poinformowały, że nowa minister ma spotkać się w Paryżu w czwartek rano ze swoim francuskim odpowiednikiem Jean-Yvesem Le Drianem.

Tego samego dnia wraz z Scholzem udadzą się także do Brukseli. Do Warszawy mają przyjechać w niedzielę po 17:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje