Reklama

Reklama

Nowy Jork: Po ulicach grasują wygłodniałe szczury

Po opustoszałych z powodu pandemii koronawirusa nowojorskich ulicach grasują setki tysięcy głodnych szczurów. W całym Nowym Jorku jest ich ponad dwa miliony.

Na nowojorskich ulicach jest więcej szczurów niż przechodniów. Do tej pory żyły one w ukryciu, żywiły się resztkami pożywienia wyrzucanymi codziennie na śmietniki przez restauracje i sklepy. Teraz są coraz bardziej głodne i agresywne. 

Władze miasta apelują, aby nowojorczycy wychodzący na spacer z psami i małymi dziećmi byli bardzo ostrożni, bo zdarza się, że szczury atakują psy. 

Stada gryzoni pojawiły się również w Central Parku, w którym wypoczywa coraz więcej ludzi. Szczury mają tam szansę na znalezienie resztek pożywienia. 

Reklama

Nowojorczycy znajdują je również w w swoich ogródkach. 

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji informuje, że szczury nie przenoszą koronawirusa, ale mogą być groźne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy