Reklama

Reklama

Nowy Jork: Atak na matkę z wózkiem. Kobieta zginęła od strzału w głowę

Młoda matka padła ofiarą niezidentyfikowanego mężczyzny, który w środę wieczorem w jednej z dzielnic Nowego Jorku zabił ją strzałem w głowę. Kobieta w momencie ataku prowadziła wózek ze swoim trzymiesięcznym dzieckiem. To kolejny z serii napadów w tym mieście, które wywołują duży niepokój w mieszkańcach.

Policja poinformowała, że 20-letnia kobieta została postrzelona w głowę przez ubranego na czarno napastnika, który podszedł do niej od tyłu. Do ataku doszło w dzielnicy Upper East Side. Ofiarę przewieziono do szpitala, gdzie zmarła na skutek odniesionych ran. Dziecku nic się nie stało. 

"Julie Menin, członkini Rady Miejskiej, która reprezentuje część Upper East Side, przekazała w wiadomości na Twitterze, że zmarła kobieta była matką dziecka" - podał "The New York Times".

Apel burmistrza

Na konferencji prasowej w pobliżu miejsca zdarzenia w górnej części Manhattanu burmistrz Nowego Jorku Eric Adams zaapelował o pomoc w znalezieniu sprawcy. - Znajdziemy osobę, która jest winna tej straszliwej zbrodni. Znajdziemy i postawimy przed sądem - powiedział.

Reklama

Strzelanina miała miejsce kilka godzin po tym, jak gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul ogłosiła pakiet legislacyjny mający na celu zaostrzenie przepisów dotyczących broni w stanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy