Reklama

"Nowaja Gazieta" krytycznie o "nowej broni" Putina

Według rosyjskiego eksperta wojskowego, "nowa broń" Władimira Putina jest nieefektywna i zbyt droga. "Zakładając, że w ogóle istnieje" - zauważa specjalista Andriej Gorbaczewski.

Jego opinię na ten temat opublikował niezależny dziennik "Nowaja Gazieta", który w rubryce zatytułowanej "Wojna i my" zamieszcza antywojenne teksty. Gazeta przypomina także, że w ten sposób walczy z "militaryzacją" Rosji.

Andriej Gorbaczewski przeanalizował wypowiedzi Władimira Putina dotyczące najnowszych rakiet, o których w ostatnich miesiącach informował opinię publiczną prezydent Rosji. Według jego oceny, jeśli taki sprzęt rzeczywiście trafił na wyposażenie armii, to jest on nieefektywny i zbyt drogi. 

Rosyjski ekspert porównał rosyjską superbroń z uzbrojeniem, którym dysponują Stany Zjednoczone i doszedł do wniosku, że wbrew entuzjastycznym oświadczeniom Władimira Putina nowe rakiety nie dają Rosji przewagi nad armią Stanów Zjednoczonych. 

Andriej Gorbaczewski dziwi się, że prezydent publicznie mówi o nowym uzbrojeniu i przypomina, że w czasach ZSRR coś takiego było nie do pomyślenia. 

Zdaniem Gorbaczewskiego, jeśli rzeczywiście Rosja zbudowała jakąś broń jako pierwsza na świecie, to jeszcze nie oznacza, że jest lepsza i mądrzejsza od innych. "Może po prostu konkurencja lepiej potrafi ocenić efektywność takiego uzbrojenia i nie bierze się za budowę czegoś, co jest mało przydatne" - podkreśla rosyjski ekspert.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy