Reklama

Reklama

​Nowa Kaledonia: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.3

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.3 nawiedziło w poniedziałek rano czasu lokalnego Nową Kaledonię na Oceanie Spokojnym - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Po trzęsieniu wykryto także fale tsunami.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.3 nawiedziło w poniedziałek rano czasu lokalnego Nową Kaledonię na Oceanie Spokojnym - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Po trzęsieniu wykryto także fale tsunami.Na razie nie ma doniesień o ofiarach i zniszczeniach.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości 68 km (42 mil) na północny wschód od Tadine, na Wyspach Lojalności - poinformował Reuters.

Wykryto także fale tsunami. Centrum podało, że spodziewa się na terenie Nowej Kaledonii fali przekraczających wysokość 1 metra; na terenie Vanuatu fale spodziewane są niższe fale. Wysokość fali zależy także od rodzaju wybrzeża.

Nowa Kaledonia jest francuskim terytorium zamorskim, w którego skład wchodzi główna wyspa (Nowa Kaledonia) i okoliczne wyspy - m.in Wyspy Lojalności (będące jedną z prowincji Nowej Kaledonii), Wyspy Chesterfield i in. 

Reklama

Nowa Kaledonia jest położona 1400 km na wschód od Australii i 1500 km na północny zachód od Nowej Zelandii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama