Norwegia i Francja zacieśniają sojusz. "Siła napędowa ambitnej współpracy"

Premier Norwegii Jonas Gahr Stoere i prezydent Francji Emmanuel Macron podają sobie ręce podczas oficjalnego spotkania.
Premier Norwegii Jonas Gahr Stoere oraz prezydent Francji Emmanuel MacronCHRISTOPHE PETIT TESSON / POOLAFP

W skrócie

  • Norwegia przystępuje do inicjatywy odstraszania nuklearnego zainicjowanej przez Francję.
  • Oba państwa podpisały umowę obronną, określaną jako "Umowa z Narwiku"
  • Do rozmów z Francją przed Norwegią przystąpiła: Belgia, Dania, Grecja, Holandia, Niemcy, Polska, Szwecja i Wielka Brytania.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Norwegia i Francja zacieśniają sojusz. Chodzi o odstraszanie nuklearne

Zobacz również:

Zobacz również:

"Polityczny WF": Czy PiS odpuści wybory na prezydenta Krakowa? INTERIA.PL