Reklama

Norwegia czy Nigeria? Zaskakująca wpadka Twittera

Twitter zaliczył wpadkę i pomylił Norwegię z Nigerią. W sprawie interweniowało norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Oficjalne konto resortu zostało oznaczone jako nigeryjska organizacja rządowa.

Wszystko przez etykietę, jaką norweskie MSZ otrzymało od platformy Elona Muska. Konta organizacji rządowych otrzymują specjalne oznaczenia tak, by użytkownicy platformy nie mieli wątpliwości, z jakiego źródła czerpią informacje.

W tym przypadku jednak użytkownicy mogli poczuć się nieco zdezorientowani, ponieważ mimo prawidłowego oznaczenia profilu MSZ Norwegii jako organizacji rządowej, Twitter wskazał, że jest to profil nie Norwegii, a Nigerii.

MSZ napisało publiczną wiadomość do centrum pomocy platformy. "Tak jak cieszymy się z naszych doskonałych stosunków bilateralnych i bliskiego sąsiedztwa alfabetycznego z Nigerią, to bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyście oznaczyli nas jako Norwegię" - napisało MSZ w twitterowym wpisie.

Reklama

Błędy na stronach czołowych polityków

Ponadto zwrócono uwagę, że problem niewłaściwego oznaczenia dotyczy również kont ważnych polityków. Premier Norwegii Jonas Gahr Støre oraz minister spraw zagranicznych Anniken Huitfeldt również zostali oznaczeni jako nigeryjskie organizacje rządowe.

Nie wiadomo z czego wynika błąd etykiety. Wiadomo jednak, że wciąż nie został naprawiony (stan na godzinę 13:30). Być może nie ma go kto naprawić, ponieważ po tym jak Elon Musk zaczął zarządzać firmą, zwolnił połowę pracowników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Twitter | Elon Musk | Norwegia | Nigeria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy