Reklama

Reklama

Norwegia: Aresztowano Brytyjczyka. Miał grozić wysadzeniem samolotu

Norweskie władze poinformowały o aresztowaniu 51-letniego obywatela Wielkiej Brytanii. Mężczyzna miał grozić zdetonowaniem bomby na pokładzie samolotu lecącego w piątek (17 lipca) z Londynu do Oslo.

Samolot, który odleciał z lotniska Stansted ze 142 pasażerami i sześcioma członkami załogi, wylądował bezpiecznie w Gardermoen wczesnym popołudniem.

Norweska policja napisała na Twitterze: "Będący w powietrzu samolot linii Ryanair otrzymał ostrzeżenie o bombie na pokładzie. Maszyna bezpiecznie wylądowała na pasie startowym. Sytuacja jest niejasna. Na miejscu są znaczne siły bezpieczeństwa". 

Załoga maszyny odkryła notatkę z informacją o bombie

Policja później poinformowała, że sytuacja jest pod kontrolą; wszystkich pasażerów ewakuowano, a samolot jest przeszukiwany przez jednostki antyterrorystyczne.

Szef sekcji operacyjnej policji Olav Unnestad powiedział norweskiej gazecie "VG", że aresztowanie Brytyjczyka przebiegło bez problemów. "Rozpoczęliśmy dochodzenie w tej sprawie i przesłuchamy mężczyznę tak szybko, jak to możliwe - dodał.

Reklama

Według "VG" załoga samolotu podobno odkryła notatkę sugerującą zagrożenie na pokładzie maszyny. Co do zaistniałej sytuacji na razie nie ma komentarza linii lotniczych Ryanair. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje