Reklama

Reklama

Nocne poszukiwania w słowackich Tatrach. Zaginął Polak

W nocy z soboty na niedzielę słowaccy ratownicy rozpoczęli poszukiwania 53-letniego Polaka, który wybrał się na samotną wędrówkę z miejscowości Ździar w kierunku Przełęczy pod Kopą. W niedzielę akcja kontynuowana jest z pokładu śmigłowca.

Jak poinformowali słowaccy ratownicy górscy, 53-latek miał przejść przez Przełęcz pod Kopą i dalej niebieskimi szlakiem turystycznym do Tatrzańskiej Jaworzyny, gdzie o umówionej godzinie czekał na niego kolega. Gdy turysta nie wrócił i nie odbierał telefonu, mężczyzna skontaktował się z ratownikami.

Słowaccy ratownicy zlokalizowali sygnał telefonu komórkowego zaginionego, który logował się na Słowacji w sobotę pomiędzy godz. 14. a 15.

W nocy z soboty na niedzielę wszczęto poszukiwania. Dwaj ratownicy przemierzyli szlak, którym miał podążać Polak. Rano wrócili do bazy, ale nie odnaleźli zaginionego. Poszukiwania mają być kontynuowane w niedzielę z pokładu śmigłowca.

Reklama

Tatry. Na szlakach bardzo trudne warunki 

W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone. Poślizgnięcie w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości. Poruszanie się w warunkach zimowych w wyższych partiach Tatr wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy