Reklama

Reklama

Nigeria: Wywróciła się łódź. Zginęło 18 osób, w tym 15 dziewczynek

18 osób, w tym 15 dziewczynek w wieku 8-15 lat, utonęło wskutek wywrócenia się łodzi na rzece w północno-wschodniej Nigerii - poinformowała w sobotę (14 listopada) lokalna policja. Uratowano pięcioro pasażerów.

Łódź przewoziła w piątek pasażerów na farmę po drugiej stronie rzeki Budżi w stanie Bauczi, kiedy się przewróciła - powiedział rzecznik policji Ahmed Mohammed Wakil.

Wśród ofiar śmiertelnych jest również trzech mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat.

W Nigerii, najbardziej ludnym kraju Afryki, wypadki łodzi są częste z powodu przeciążenia, nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa, braku konserwacji i złej pogody. Zwykle, gdy zdarza się tego typu wypadek, liczba ofiar jest duża, gdyż wiele jednostek nie jest wystarczająco wyposażonych w kamizelki ratunkowe, a niewiele osób umie pływać.

Reklama

We wrześniu ubiegłego roku w dwóch wypadkach łodzi zginęło 12 osób, a w sierpniu - 10.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama