Reklama

Reklama

Nigeria: Podpalono autobus. Co najmniej 30 osób spłonęło żywcem

Co najmniej 30 pasażerów w autobusie podpalonym przez bandytów w nigeryjskim stanie Sokoto zostało spalonych żywcem - poinformowała we wtorek lokalna policja. Wśród ofiar są kobiety i dzieci.

Bandyci w Nigerii, jak informuje Reuters, w ostatnim roku przeprowadzali brutalne ataki na mieszkańców wsi i dojeżdżających do pracy autostradami oraz porywali setki dzieci w wieku szkolnym dla okupu na północy kraju.

Sanusi Abubakar, rzecznik północno-zachodniej policji stanowej Borno, powiedział, że autobus przewoził 24 pasażerów, gdy został podpalony przez uzbrojonych mężczyzn, siedem rannych osób uciekło z pożaru i zostały przewiezione do szpitala.

Ciał nie można zidentyfikować

Dwóch mieszkańców wsi, którzy dotarli na miejsce zbrodni, powiedziało Reuterowi, że autobus był przeładowany , a spalonych ciał nie można zidentyfikować. Według ich relacji ofiar jest ponad 30, w tym kobiety i dzieci.

Reklama

Świadkowie powiedzieli, że wieśniacy zostali napadnięci na drodze łączącej obszar samorządowy Sabon Birni z wioską Gidan Bawa w stanie Borno. Bandyci poruszają się na motocyklach i ukrywają się w lasach, gdzie często przetrzymują porwane ofiary w oczekiwaniu na zapłatę okupu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje