Reklama

Niezwykły talent. Brazylijczyk ma najbardziej wyłupiaste oczy na świecie

Brazylia ma nietypowego rekordzistę Guinnessa. Mężczyzna znany również jako "Tío Chico" nauczył się swojej specjalności w wieku dziewięciu lat, gdy robił głupie miny przed lustrem. Odkrył wówczas, że jego oczy mogą... wyjść z orbit. Regularne ćwiczenie nietypowych umiejętności pozwoliło mu dojść do prawdziwego mistrzostwa.

Nie będzie żadnej przesady w stwierdzeniu, że Sidney de Carvalho Mesquita jak nikt inny na kuli ziemskiej potrafi wytrzeszczać oczy.  

"Mam dar" - mówi "Tío Chico" o swojej niezwykłej umiejętności. 

Brazylia. Brazylijczyk z najbardziej wyłupiastymi oczami na świecie

Brazylijczyk już jako dziewięciolatek odkrył ów niezwykły "dar". Jak sam opowiada, gdy robił głupie miny przed lustrem, uświadomił sobie, że jego oczy wprost wychodzą z orbit, znacznie bardziej niż u jego rówieśników

Chłopiec zaprezentował niezwykłą umiejętność rodzinie i przyjaciołom, którzy byli pod ogromnym wrażeniem. Wprawdzie rodzice początkowo zamartwiali się, czy umiejętność wyłupiania oczu nie jest objawem jakiejś poważnej choroby, ale lekarze dość szybko zagwarantowali, że nieprawdopodobna umiejętność nie jest szkodliwa dla zdrowia. To przekonało rodziców Sidneya de Carvalho Mesquity do wyrażenia zgody na doskonalenie umiejętności syna. 

Reklama

W kolejnych latach doskonalił technikę, próbując możliwie najbardziej wydobyć gałki oczne z oczodołów. Doszedł w tym do prawdziwego mistrzostwa. 

Jednak dopiero w tym roku umiejętności Brazylijczyka zostały poddane osądowi gronu ekspertów i konsultantów słynnej Księgi Rekordów Guinnessa. Jego umiejętność znajdzie się w edycji Guinness World Records w 2023 r. 

Efekt jest piorunujący! Sidney de Carvalho Mesquita pobił rekord Guinnessa jako posiadacz najbardziej wyłupiastych oczu na świecie. Rekord zweryfikowano w São Paulo w Brazylii 10 stycznia 2022 r. Uznano wówczas, że jego oczy wystają 18,2 mm poza oczodoły.

"Moja umiejętność jest bez wątpienia darem. Pochodzi od mojego ojca, od matki, a także od stwórcy" - podkreśla skromnie Sidney. Mężczyzna zdradza, że podczas wytrzeszczania oczu traci zdolność widzenia na kilka sekund. Dodaje, że może w ten sposób wytrzymać nawet 20 lub 30 sekund.

Mężczyzna liczy, że jego umiejętność pozwoli mu zdobyć międzynarodową sławę. Jak na razie był znany głównie w Kraju Kawy. Jak sam mówi, wpis do Księgi Rekordów Guinessa jest spełnieniem marzeń. 

Brazylijczyk prywatnie pasjonuje się muzyką. Jest perkusistą i DJ-em. Zdarza mu się wcielać w postać wujka Festera z Rodziny Addamsów. Jest też właścicielem małej baru z burgerami, "Tio Chico's Burger". 

Wśród kobiet, posiadających umiejętność wytrzeszczania oczy jest Kim Goodman. Jej rekord został zarejestrowany w Stambule w 2007 r. Potrafi ona wysunąć gałki z oczodołów na odległość 11,938 mm. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brazylia | rekordy Guinnessa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy