Reklama

Reklama

Niezwykłe zdjęcie. Lew morski w paszczy wieloryba

Amerykański fotograf opublikował na swoim profilu na Instagramie niezwykłe zdjęcie wynurzającego się wieloryba, który przez przypadek złapał w swoją paszczę lwa morskiego.

Chase Dekker od lat fotografuje przyrodę. Niedawno na jego profilu na Instagramie pojawiło się niezwykłe zdjęcie zrobione u wybrzeży Kalifornii.

Fotograf uchwycił moment, gdy lew morski przez przypadek wpadł do paszczy wynurzającego się z wody wieloryba - długopłetwca oceanicznego.

"Ten lew morski przeżył prawdziwe 'doświadczenie Jonasza'!" - napisał pod zdjęciem Dekker, nawiązując do biblijnej historii proroka połkniętego przez wielką rybę.

Autor przyznał też, że nigdy nie widział czegoś tak niesamowitego. Dodał też, że doświadczenie musiało być zaskakujące zarówno dla zaskoczonego lwa morskiego, który najprawdopodobniej nie zdążył w porę uciec przed wielorybem, jak i dla samego długopłetwca, żywiącego się na co dzień planktonem, a tak duże zwierzę zwyczajnie nie przeszłoby przez jego przełyk.

Reklama

Jak poinformował Dekker - lew morski szczęśliwie wydostał się z paszczy wieloryba i żadnemu zwierzęciu nic się nie stało.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje