Reklama

Reklama

Nieznane zdjęcia Hitlera trafią na aukcję

Album z nieznanymi dotąd zdjęciami Adolfa Hitlera wystawiony zostanie na aukcji w Wielkiej Brytanii. Niespotykane znalezisko zostało zabrane z jego bunkra w Berlinie w 1945 roku przez brytyjskiego fotografa Edwarda Deana - informuje RMF FM.

Album ozdobiony jest swastyką i zawiera 73 fotografii. Na wielu z nich pojawia się Adolf Hitler, zarówno w oficjalnych okolicznościach, jak i w bardziej prywatnie. Zdjęcia przedstawiają także jego bliskich współpracowników, Himmlera i Goebbelsa, a zrobione zostały głównie na terenie i niedaleko prywatnej rezydencji Berghof na południu kraju.

Ponieważ na żadnej fotografii nie pojawia się jego żona Ewa Braun, powstała teoria, że to ona mogła być autorką zdjęć. Na pewno wykonał je ktoś z najbliższego kręgu Hitlera.

Reklama

Album został znaleziony po zakończeniu wojny w szufladzie biurka w berlińskim bunkrze. Dean, zajmujący się dokumentowaniem ostatnich miesięcy wojny w Europie, zabrał zdjęcia do Wielkiej Brytanii.

Eksponat został sprzedany po raz pierwszy w latach 80. Według szacunków, teraz album może zostać sprzedany nawet za 20 tys. funtów. Aukcja odbędzie się 15 marca w hrabstwie Kent. 

Bogdan Frymorgen


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy