Reklama

Reklama

Niewielki samolot pasażerski rozbił się na Alasce. Zginęło pięć osób

Niewielki samolot pasażerski typu Piper PA-32 Cherokee Six, należący do linii Yute Air, rozbił się w czwartek w południowo-zachodniej Alasce - podała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w Stanach Zjednoczonych. Zginęli czterej pasażerowie i pilot.

"Okoliczności, w jakich rozbił się samolot zapewniający lokalne połączenie pomiędzy Bethel i Kipnuk - niewielką osadą eskimoską nad Morzem Beringa, nie są jeszcze znane" - zaznaczył rzecznik FAA Allen Kenitzer w e-mailu przesłanym do agencji Reutera.

Samolot rozbił się w pobliżu niewielkiej wsi eskimoskiej Tuntutuliak, która leży około 700 km na południowy zachód od Anchorage nad Zatoką Cooka - poinformowała policja stanowa Alaski.

Akcja ratownicza rozpoczęła się, gdy okazało się, że samolot, który bez problemów wyleciał z 6,5-tysięcznego Bethel, ma ponaddwugodzinne opóźnienie, a łączność z nim została utracona. Wysłany dla zbadania sytuacji helikopter Gwardii Narodowej natrafił na szczątki rozbitego PA-32 koło Tuntutuliak. Potwierdzono też, że wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie, nie żyją.

Reklama

Ich tożsamość nie została oficjalnie potwierdzona - pisze Reuters, wskazując, że pasażerami byli podróżni z dalszych rejsów, którzy wylądowali wcześniej w Bethel i zmierzali do swych domów. Policja Alaski podała, że stara się skontaktować z rodzinami ofiar, by powiadomić je o katastrofie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy