Reklama

Niepodległa Palestyna? Izrael grozi

Premier Izraela Beniamin Netanjahu powiedział, że "jakakolwiek jednostronna akcja Autonomii Palestyńskiej będzie oznaczać zniszczenie porozumienia z Izraelem i doprowadzi do jednostronnych kroków ze strony izraelskiej". Odniósł się tym samym do pojawiających się nieoficjalnych wiadomości o możliwości ogłoszenia niepodległości przez Palestyńczyków.

Jak podaje agencja Associated Press władze Autonomii potwierdziły, że przygotowują się do "jednostronnego poproszenia ONZ o uznanie niepodległego państwa palestyńskiego na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy", ponieważ "stracono już wszelką nadzieję na powodzenie rozmów pokojowych".

Odnosząc się do tych wiadomości Netanjahu podkreślił, że "nie ma alternatywy dla negocjacji między Izraelem a Autonomią Palestyńską i jakakolwiek jednostronna akcja Autonomii Palestyńskiej będzie oznaczać zniszczenie porozumienia z Izraelem i doprowadzi do jednostronnych kroków ze strony izraelskiej". Premier nie wyjaśnił, jakie konkretnie "kroki" miał na myśli.

Reklama

Netanjahu zaznaczył jednocześnie, że rozmowy pokojowe nie będą łatwe, jednak powinny się one zakończyć sukcesem, jeśli zostaną spełnione trzy warunki: społeczność międzynarodowa uniemożliwi Iranowi wytworzenie broni atomowej, Izrael znajdzie sposób na skuteczną obronę przed atakami rakietowymi ze Strefy Gazy i zostanie uznane jego prawo do samoobrony.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy