Reklama

Nieoficjalne informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka

Papież Franciszek, który od ponad tygodnia zmaga się z silnym przeziębieniem, czuje się lepiej - podał w piątek rzymski dziennik "Il Messaggero". Informacja jest nieoficjalna. Watykan od wtorku nie wydał żadnego komunikatu na temat zdrowia papieża.

Według włoskiej gazety - papież, który z powodu przeziębienia pozostał w Domu Świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka i nie pojechał na rekolekcje wielkopostne dla Kurii Rzymskiej w miasteczku Ariccia, śledzi codziennie ich przebieg i rozważania podczas wideokonferencji.

W piątek zakończą się sześciodniowe rekolekcje w domu kościelnym koło Wiecznego Miasta.

W komunikacie wydanym trzy dni wcześniej Watykan informował, że przeziębienie papieża przebiega bez symptomów wskazujących na "inne choroby". Ten fragment uznano za nawiązanie do informacji podanej tego dnia przez "Il Messaggero" o tym, że papież miał wykonany test na obecność koronawirusa, a jego wynik był negatywny.

Reklama

Dlatego - jak dodaje dziennik - w kolejnych dniach Franciszek odprawiał codziennie msze w kaplicy Domu Świętej Marty i kontynuował spotkania, unikając jednak wyjść, by móc wyzdrowieć.

Watykan nie potwierdził doniesień o prewencyjnym teście.

Watykaniści zauważają zaś, że najbliższe dni przyniosą odpowiedź na pytanie, jakie kroki podjęte zostaną w Stolicy Apostolskiej w związku z kryzysem epidemiologicznym we Włoszech i na miesiąc przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia.

Zmiany zostały wstępnie zapowiedziane w czwartkowej nocie biura prasowego.  "W odniesieniu do działalności Ojca Świętego, Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego w najbliższych dniach, analizowane są kroki mające na celu uniknięcie szerzenia się Covid-19, które zostałyby wprowadzone w koordynacji z tymi przyjętymi przez władze włoskie" - wyjaśniono.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy