Reklama

Reklama

Niemieckie media: Ministerstwo Zdrowia planuje legalizację marihuany

W Niemczech zakup i posiadanie 20 gramów marihuany dla osób od 18. roku życia ma być dozwolone. Tak wynika z dokumentu Ministerstwa Zdrowia w sprawie planowanej legalizacji marihuany - poinformował portal RND, który, jak sam twierdzi, poznał punkty tego projektu. Resort nie potwierdził tych doniesień.

Zgodnie z projektem marihuana może zawierać tylko 15 proc. substancji odurzającej THC, a przy sprzedaży osobom w wieku od 18 do 21 lat - maksymalnie 10 proc. Sklepy z marihuaną nie powinny znajdować się w pobliżu szkół lub placówek dla młodzieży - informuje portal.

Ma być dozwolona osobista uprawa do dwóch roślin konopi indyjskich. Mimo legalizacji, nadal zabronione będzie reklamowanie produktów z konopi.

Resort zdrowia nie potwierdza doniesień

Zapytane o sprawę Federalne Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło informacji RND i odniosło się do trwających w ramach rządu konsultacji. RND przypomina, że minister zdrowia Karl Lauterbach pierwotnie zapowiadał opracowanie na jesieni dokumentu zawierającego kluczowe punkty stosownej ustawy, a na koniec roku - projekt tego aktu prawnego.

Reklama

W umowie koalicyjnej tworzące rząd partie SPD, Zielonych i FDP zgodziły się na legalizację marihuany

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy