Reklama

Niemieckie media: Christine Lambrecht postanowiła podać się do dymisji

Christine Lambrecht (SPD), niemiecka minister obrony narodowej, postanowiła podać się do dymisji - przekazuje portal dziennika "Bild", powołując się na kilka źródeł. "Bild" podkreśla, że inicjatywa miała wyjść nie od kanclerza Olafa Scholza, a od samej minister. Kwestia następcy Lambrecht "jest już przedmiotem wewnętrznych dyskusji", choć wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpić ma rezygnacja.

Zbliżającą się rezygnację ze stanowiska poprzedziła "bezprecedensowa seria niepowodzeń", z których ostatnim szeroko opisywanym przez media było opublikowane w sylwestra w mediach społecznościowych nagranie - pisze "Bild". Dodaje, że była to "żenująca przemowa na tle noworocznych fajerwerków".

Sondaż popularności polityków. Lambrecht na ostatnim miejscu

W najnowszym sondażu popularności polityków, przeprowadzonym przez pracownię INSA na zlecenie "Bilda", Lambrecht uplasowała się na ostatnim, 20. miejscu pośród polityków.

Urzędowanie Lambrecht na stanowisku minister obrony było od początku katastrofalne - ocenia gazeta. "W pierwszym wywiadzie po objęciu urzędu w grudniu 2021 r., szefowa Bundeswehry przyznała w 'Bild am Sonntag', że nie zna stopni wojskowych Bundeswehry. Pięć miesięcy później nadal nie znała stopni, co potwierdziła w rozmowie z 'FAS' (Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung)" - przypomina "Bild".

Reklama

"Kiedy prawie 200 tys. rosyjskich żołnierzy znalazło się przy granicy z Ukrainą w styczniu 2022 roku, ministerstwo kierowane przez Lambrecht z dumą poinformowało o dostawie 5 tys. hełmów na Ukrainę - Hańba!" - komentuje "Bild".

Z informacji "Bild" wynika, że następczynią Lambrecht na czele resortu obrony może być pełnomocniczka Bundestagu ds. obronności - Eva Hoegl (SPD). 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Christine Lambrecht | Niemcy | Olaf Scholz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy