Reklama

Reklama

Niemiecki rząd alarmuje: Sytuacja jest poważna

Sytuacja w Niemczech jest poważna i należy spodziewać się kolejnych ataków terrorystycznych, szczególnie ze strony "samotnych wilków", tak jak to miało miejsce w poniedziałek wieczorem w Bawarii - oświadczył w środę szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere.

"Jak kilka państw UE, tak jak cała Wspólnota, Niemcy są także celem międzynarodowego terroryzmu. Dlatego mówiłem od dawna - sytuacja jest poważna" - powiedział de Maiziere dziennikarzom.

Szef niemieckiego resortu spraw wewnętrznych dodał, że dotychczasowe wyniki śledztwa wskazują na to, że 17-letni napastnik, który zaatakował pasażerów pociągu w Bawarii, działał sam. Minister de Maiziere powiedział, że zradykalizował się on oglądając w internecie materiały propagandowe dżihadystów.

Potwierdził też, że materiał wideo, który nagrał 17-latek, a zamieściło w interencie Państwo Islamskie (IS) jest autentyczny. Ocenił, że wygląda on na "klasyczne pożegnalne wideo zamachowca samobójcy". Zdaniem de Maiziere niejasne jest, gdzie materiał został nagrany.

Reklama

Powiązana z dżihadystami agencja prasowa Amak opublikowała nagranie z deklaracją 17-letniego Afgańczyka, że jest żołnierzem Państwa Islamskiego i rozpoczyna "świętą operację" w Niemczech.

Uchodźca zaatakował w poniedziałek wieczorem siekierą i nożem pasażerów w pociągu regionalnym w okolicach Wuerzburga w Bawarii. Ranił pięć osób, z których dwie nadal walczą o życie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy