Reklama

Reklama

Niemiecki ​minister: W zimie grozi nam kolejna fala uchodźców

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller ostrzegł w czwartek na łamach "Augsburger Allgemeine" przed kolejną falą imigrantów spowodowaną katastrofalnymi warunkami panującymi w obozach dla uchodźców w krajach sąsiadujących z Syrią.

"Sytuacja jest dramatyczna" - powiedział Mueller w wywiadzie dla gazety. "Brak jest namiotów przystosowanych do warunków zimowych, ludzie mieszkają w błocie i brudzie" - ostrzegł minister. Jego zdaniem istnieje groźba epidemii cholery.

Mueller ponowił apel o uruchomienie przez UE programu pomocowego w wysokości 10 mld euro. Środki miałyby być przeznaczone na stabilizację sytuacji w Syrii. 

"W przeciwnym razie wszyscy uciekną w kierunku Europy, albo wiele tysięcy ludzi straci życie" - powiedział szef resortu współpracy gospodarczej i rozwoju.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy