Reklama

Reklama

Niemiecka posłanka zmarła w samolocie. Wracała z Kuby

Na pokładzie samolotu lecącego z Kuby do Niemiec zmarła niemiecka deputowana do Bundestagu z ramienia Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Karin Strenz. Przyczyna śmierci nie jest znana.

Jak poinformował agencję w niedzielę wieczorem inny deputowany CDU Eckhardt Rehberg, 53-letnia Strenz wracała z mężem z Kuby.

Posłanka straciła przytomność na pokładzie samolotu, maszyna awaryjnie lądowała w Irlandii, ale medykom nie udało się uratować Strenz.

Przyczyna śmierci na razie nie jest znana. Prokuratura w niemieckim Schwerinie wszczęła w tej sprawie śledztwo, w ramach którego zamierza współpracować z władzami irlandzkimi.

Strenz zasiadała w Bundestagu od 2009 roku, reprezentując jeden z okręgów wyborczych Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Reklama

Nie wiadomo, w jakim celu deputowana podróżowała na Kubę - zauważa agencja Associated Press dodając, że biuro Bundestagu zaprzeczyło w poniedziałek, by Strenz udała się tam w ramach wykonywania obowiązków poselskich.

Zmarła deputowana nie planowała ubiegać się o reelekcję w tegorocznych wyborach do Bundestagu - przypomina AP. Na początku zeszłego roku Strenz wraz z innym posłem była przedmiotem dochodzenia niemieckiej prokuratury badającej domniemane transfery pieniężne z Azerbejdżanu i lobbing na rzecz tego państwa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy